środa, 25 maja 2016

Budowa plot PVC na plot i furtę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych wypadków.

Budowa sztachety plastykowe na plot i furtkę sztachetowa nie potrzebuje pozwolenia na to oraz raportowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych przypadków.

Balustrady Winylowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plot PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę wykonania jego instalacji i planowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych i o ile jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do budowy ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa wymagane są pomocne uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, jak projektowane sztachetki plastykowe na plot i bramę ze sztachet jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji gdy proponowane plot PCV na plot i furtkę ze sztachetprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie rozpoczęcia robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz